Whatapps
0555 732 87 00

Büro Temizliği

Gün Boyu Geçirilen Zamana Uygun Büro Temizliği

İnsanlar evlerinden çok işyerlerinde vakit geçirmektedirler. Çünkü insanların işyerleri ile olan bağı daha güçlü ve fazladır. Günün neredeyse uyanık olunan 16 saatinin 8 – 9 saati büroda geçtiğinden kişilerin mutlaka bu ortamdaki temizliğe özen göstermesi gereklidir. Bilindiği gibi çalışılacak ortam aynı zamanda müşterilerin de ağırlanmaya çalışıldığı bir ortamdır ve bu sayede kişiler kendilerine değer verildiğini hissederek o büronun iş şeklinden memnun kalacaktır. Kimse temiz olmayan bir ortamda çalışma sağlamak istemez. Çünkü yaşanan ortam aynı zamanda çalışılan ortam olacaktır ve bu sayede sizlere sunulan hizmetin de kalitesi belirlenecektir. Bir de büroda bulunan çeşitli eşyalar kesinlikle temiz olmazsa büro ortamı temiz sayılmaz.

Büro Temizliğinde Kanepe ve Koltuklar

İnsanların karşılıklı iletişim kurdukları hemen her büroda istisnasız bir kanepe ya da koltuk bulunmaktadır. Çünkü bunlar gelen kişilerin ağırlanması ve karşılıklı konuşmada aynı statüde görünmek adına önemlidir. Ama zamanla kullanıma bağlı olarak mobilyalar eskimeye başlayacaktır. Hatta çoğu büroda ikramların bu tarz mobilyalar üzerine dökülmesi de aynı şekilde sağlıksız bir ortam yaratacağından büro temizliği yapılırken mutlaka koltuk ve kanepelerin de yıkanması sağlanmalıdır. Aksi halde ortama kötü bir koku ve görüntü vererek sizin sunduğunuz hizmetin kalitesini düşürerek işlerinizin kesilmesine neden olabilir. Büroda bulunan koltuk ve kanepelerin mutlaka en az senede bir kez yıkanması ve bunun profesyonel şirketlerce üstlenilerek koltukların ıslak kalmasının önüne geçilmesi sağlanmalıdır.

Büro Temizliği Yapılırken Halıların Yıkanması

Büro temizliği yapılırken mutlaka halılar da yıkanmalıdır. Bir ortamın havasını kirleten en önemli şey şüphesiz ki ortamdaki zemindir. Çünkü zeminden kalkan toz havaya karışarak aldığınız nefesin kalitesini düşürmekte ve sizi çabucak hasta edebilmektedir. U da sizin sağlıksız bir ortamda saatlerinizi geçirmeniz anlamına gelecektir. Halının yıkanması için büro içerisinde bir işlem yapılmaz. Halı alınır ve uygun bir ortama götürülerek temizlenmesi sağlanır. Kurutulma işlemi de tamamlandıktan sonra tekrar büroya temiz bir halde getirilerek serilir. Halılar büroyu gösteren bir ürün olduğundan fırsat bulundukça en fazla 4 ayda bir yıkanması önemlidir.

Büro Temizliği Yapılırken Silinen Camlar

Büro temizliği köklü olarak yapılıyorsa mutlaka camların da silinmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde ortamdaki camlar kötü bir görüntü oluşturarak size kötü bir ortam sunacaktı. Zaten havalandırma amaçlı açılan camlar temiz olmazsa ortama giren havanın da temiz olamayacağı düşünülerek ister istemez cam temizliğine daha çok önem verilir. Camlar ortamdaki ferahlığı da sağlayan bir unsurdur ve buna bağlı olarak mutlaka temiz olması gerekir. Camlar temizlenirken büronun çok yüksekte olması durumunda mutlaka iskele kurulur. Ama bunu sıradan bir kişinin yapması mümkün değildir. Temizlik işini profesyonel anlamda yapan ve buna bağlı olarak da iskele kurulumu sertifikası bulunan kişiler cam temizliği yapabilir.

Write a comment