Depo Temizliği

Depo Temizliği

Depolar işyerinin her zaman dağınıklığını toplayan görünmeyen ama önemli işlevleri olan düzeni sağlayan fazlalıkların ve iş konusu malın istiflendiği ve göz önünden gizlendiği bölümlerdir.

İş yerinin bu önemli bölümlerinin depo temizliği de önemli bir işlemdir. Belli aralıklarla ve belli kurallarla yapılması gerekli depo temizliği kablo kanallarından raflara, pencere önlerinden genel kullanım lavabo tuvalet gibi kısımlarına kadar özenle yapılması gerekli işlemler bütünüdür.

Depo Temizliği; Temiz Depo Temiz İşyeri

Depo temizliğinde etrafa ve ana iş konusunu oluşturan makine sistem kablolar iletişim ağları ve malzemelere zarar vermeden hiçbir kir barındıracak nokta bırakmadan titizlikle ve dikkat ederek yapılmalıdır. Bağcı Grup tüm temizlik hizmetlerinde olduğu gibi depo temizliği işlerinde de aranan firma olma özelliğini korumaktadır. İş konusunda kalite ve güvenilirlikten ödün vermeksizin sürdürdüğü çalışmalarının yanı sıra, personel eğitimi ve motivasyonu konusunda da birinci sınıf çalışma ve gayret göstermektedir.

Depo alanlarında, aydınlatma ve iletişim kablo kanalları üzerinde, pencere ve tavan bölümlerinde toz vb. birikme sebebiyle yangın tehlikesini önleme açısından hiçbir artığa izin vermeden itina ile temizlik ve arındırma işlemleri yapılmaktadır. Tüm bölümleri tek tek ele alınan depo alanlarında, tüm bölgelere aynı titizlikte temizleme işlemi yapılmaktadır. Üretilen ya da iş konusu malzemenin böceklenme ya da bozulmasına neden olmayacak şekilde düzenlenmesi, temizlenmesi ve mala uygun ilaçlamanın da yapılması sağlanmaktadır.

Depo Temizliği için Özenli Çalışma

Temizlikler periyodik takvim şeklinde belirlenerek yapılacak anlaşma ile sürekli hale getirilebilmektedir. Geçmiş durum bilindiği için yapılacak işlem daha bilinçli, daha kısa sürede ve daha ekonomik olarak halledilebilmektedir. İşteki süreklilik daha sağlıklı bir işleyişi getirmektedir. Alışılmış personel ve alışılmış plan ile sunulan hizmet daha sağlıklı gerçekleşmektedir. İş yerimizin güvenliği, düzeni ve daha verimli kullanılabilmesi aynı firma, aynı kalite ve aynı personelle daha mümkün olmaktadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.