İstanbul Temizlik Şirketleri

İstanbul her alanda hizmetin üst düzeyde olması gereken bir şehirdir. Çünkü içerisinde yaşayan insan sayısı gerçekten de fazladır ve bu fazlalık hizmet sektöründe bir yığılma yaratmaktadır. Örneğin İstanbul trafiğinin kendince büyük bir ünü vardır. Çünkü her ne kadar geniş yollar, sayıca fazla toplu taşıma araçları olsa da İstanbul metropol niteliğinde bir şehir olduğu için bu sorunun çözümü çok farklı yollardan denenmelidir. Temizlik işi de bir yönden trafiğe benzer. Temizlik bir saatte ya da bir günde bitemeyecek kadar fazla olduğunda diğer müşterilere hizmet vermek için de farklı bir yol denemek gerekir. Bu yol şüphesiz müşterilere sunulan personel sayısındaki artıştır. İstanbul temizlik şirketleri kesinlikle farklı ekiplerden oluşan personellere sahip olmalıdır. Aksi halde artan talep karşısında yetersiz kalmaları ve zamanla müşterilerini kaybetmeleri işten bile değildir. Eki, bu şirketlerde çalışan her personelin güvenilirliği ne kadar sağlıklıdır? Aslında bunun için seçilen şirketin adı bile yeterli olur. Bazı şirketler ucuz iş gücü anlayışı ile daha az paraya daha sağlıksız bir çalışma ortamı sunabilir. Oysa gerçekten bu işte iyi olan şirketler sizin eviniz, ofisinize girecek olan her personeli tam anlamıyla dikkatle inceleyerek seçmelidir.

İstanbul Temizlik Şirketi Personelleri

İstanbul temizlik şirketleri gerçek anlamda hizmet sağlayıcı konumunda olmalıdır. Genellikle bu gibi şirketlerde düzenli bir randevu sistemi geliştirilmelidir. Aslında bu sistem hem yeni müşterinin mağdur olmaması hem de temizliği yapacak personelin tüm zamanlarında nasıl bir plan izleyeceğiniz bilmesi açısından önemlidir. Bu noktada bir diğer önemli noktada seçilen personellerin geçmişe yönelik düşünceleri ve kayıtlarıdır. Seçilen her personel çeşitli geçmiş evraklarının tamamlanması ile işe başlayacaktır. Kesinlikle geçmişe yönelik şeyler mahkûmiyet ya da işlenen suçları kapsamaz. Bunun yerine daha çok geçmişte çalıştığı yerlerden gelecek olan referans mektupları dikkate alınır ki kişinin nasıl bir yapısı olduğu mahkûmiyeti ya da işlediği suçlarla ölçülerek yerine onunla zaman geçiren insanlarca ortaya koyulabilsin. Aynı zamanda seçilecek olan personellerin gerekli belgelere de sahip olması önemlidir. Temizlik ile ilgili gerekli olan belgeleri tamamlayan personel çalışma alanına göre farklı bir ekip içerisinde yer alabilecek, bu sayede işini de çok daha azla titizlikle yürütebilecektir.

İstanbul Temizlik Şirketleri Çalışma Alanları

İstanbul temizlik şirketleri her alanda çalışma sistemi geliştirmiş bir sektördür. Çünkü bu sektörde gerçekten büyük bir ihtiyaç vardır ve bunu karşılamak için işi ehlince yapabilmek önemlidir. Bu noktada hizmet sunulan alanlar yalnızca camlarınızı temizletmenizden apartman ve ofis temizliğine kadar her alanda olabilir. Duvar silme, iş hanı temizlikleri, okul temizliği ya da hastanelerde çalışılan ortamlar gibi her alanda farklı bir personel ekibi görevlendirilir. Tüm bu kişiler sertifika alanları doğrultusunda yönlendirildiğinden temizlik kusursuz olacaktır.

Temizlik Şirketleri Hijyene Uygun Hizmet Verirler

Temizlik şirketleri tarafından verilen temizlik hizmetleri arasında şüphesiz yeni bina temizlikleri en önemli satır başını oluşturmaktadır. Yeni binalar, ilk anda temiz binalar olarak düşünülse de işin aslı böyle değildir. Mekanda kullanılan malzemelerin montajı sırasında oluşabilecek moloz birikintileri, sıva tozları, parke döşemesi sonrasında kalan parçalar, yapıştırıcı taşmaları hatta camlara sıçrayarak kötü görüntüler oluşturabilen sıva damlacıkları, mekanlarda karşılaşılabilecek en ağır kirler arasında yer almaktadır. Tüm inşaat artıkları ve kimyasal malzemenin profesyonel olarak temizlenmesi, sağlıklı bir hayat için şarttır. Bu nedenle yeni bir ev ya da iş yerine taşınmadan önce, mekan tamamen boşken yaptırılacak temizlik hizmeti ile en avantajlı çözümlere ulaşabilirsiniz. Detaylı temizlik hizmetlerinde en önemli konulardan biri de, iş yerlerinin temizliğinde yaşanmaktadır. Bu mekanlarda, iş akışını durdurmak iş ve para kaybı anlamına geldiği için, öncelikle, çalışan personelin iş akışına uygun bir temizlik planlaması yapılması son derece doğru bir yaklaşım olmaktadır. Bu nedenle, temizliğe başlarken en az kullanılan odadan başlamak, ardından yavaş yavaş insan sirkülasyonunun fazla olduğu bölümlere geçmek en doğru planlama olmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konu da, insanların bulunduğu ortamların temizliğinde, insan sağlığına uygun temizlik malzemelerinin kullanılması gerekliliğidir. Bilinçsiz yapılan geniş mekan temizliklerinde bu konuya dikkat edilmesi son derece önem taşımaktadır.

Hızlı ve Detaylı Temizlik İhtiyaçları Temizlik Şirketleri Tarafından Yapılmalıdır

Temizlik şirketleri, sağlıklı bir temizlik hizmetini, profesyonel makine ve ekipmanla detaylı olarak yerine getirerek kirlerin havaya karışmadan tamamen yok edilmesini sağlamaktadırlar. Temizlik hizmetini ilk kez alacak işletme ya da konutların temizliğinden önce firma yetkilisi tarafından yapılacak inceleme ile temizlik aşamasında kullanılacak ekipmanın ve temizlik hizmetinde görev alacak personelin tespiti yapılarak en kaliteli hizmeti en uygun koşullarda yapacak ekibin belirlenen gün ve saatte mekanda olması sağlanır. Temizlik hizmeti belli bir plan dahilinde yapılarak etap etap tüm odalar temizlenir. Bu arada mekanın dışarıdan aldığı etki ile en çok kirlenen balkonları ve tüm camlar profesyonel temizlik malzemeleri ve ekipman ile temizlenir. Burada yeri gelişken belirtmekte fayda var ki, iyi ve hassas bir temizlik, bu iş için özel olarak geliştirilmiş profesyonel ekipman ve bu ekipmanı uygun şekilde kullanabilen nitelikli personeller tarafından yapılabilir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.