Whatapps
0555 732 87 00

Tente Temizliği Hizmeti

Tente Temizliği

Tente üzeri açık alanlarda aşırı güneş ya da yağmurdan korunmak amaçlı oluşturan yapılara denir.

Lokanta, cafe/bar, manav, çay bahçelerinde yaygın olarak kullanılır. Raylı sistemli, sabit, körüklü, şemsiye, katlamalı, pergola ya da karpuz modelli tenteler kullanılır.

Tenteler özellikle yeme içme mekânlarında sigara ve nargile dumanından etkilenir. Tentenin kumaşlarında lekeler meydana gelir. Tentelerde özellikle sarı renge yakın mantar görünümlü lekeler meydana gelir. Bu çirkin görüntü müşterileri rahatsız eder. İş yerinizin imajını da olumsuz etkiler. Bu yüzden tentelerde meydana gelen bu lekeleri bir an önce temizlemelisiniz. Bu noktada mekân sahipleri tente temizliğini iyi bir firmaya teslim etmelisiniz. Çünkü tenteyi temizleyenlerin iş bilgisindeki yetersizlik tente kalıcı lekelerin oluşmasına neden olur. Yılda bir kez temizlenmesi yeterli olan tenteler, sabun ve su yardımı ile temizlenmelidir. Temizlik şirketleri son derece kaliteli temizlik ürünleri ile tente kumaşına zarar vermeden kusursuz bir temizlik hizmeti sunmaktadır.

Ücretsiz Teklif Al

Tente Temizliği Nasıl Yapılır?

Mekanizmalı tenteler yerinde temizlik hizmeti ile püskürtmeli cihazlar yardımıyla temizlenir. Yeme içme üzerine hizmet veren mekânlarda özellikle mesai saati sonunda temizlik işlemi yapılır.  Şemsiye tente v.b yerinden hareket ettirilebilen modeller temizlik şirketine ait yerlerde uygun fırça ve kimyasallar ile temizlenir.

Tente temizliğine en önemli husus tente kumaşında kalıcı lekelerin giderilmesidir.

Özellikle cafe gibi işletmelerde mekân görüntüsü oldukça büyük önem taşır.  Tente temizlik şirketleri sundukları kaliteli hizmet ile mekânlardaki kirli eskimiş görüntüyü yok edip ortama ferah bir hava katarlar.

Temizlik şirketi seçerken ince eleyip sık dokumalısınız. Şirket seçiminde fiyat kadar iş yerinin deneyim ve tecrübesine dikkat etmelisiniz. Referansı kuvvetli, temizlik konusunda kendini ispat etmiş firmaları tercih etmelisiniz. Tecrübe ve profesyonellik konusunda A dan Z ye başarı sağlayan temizlik şirketleri ile çalışmak size her zaman kazanç sağlayacaktır. Kusursuz bir temizlik hizmeti aldığınız için işyerinizin prestiji artacaktır.

Mekân girişlerinde albeniyi arttırmak amaçlı kullanılan tentelerin temizliğinde kullanılan malzemeler tentenin dokusuna, rengine ve yapısına zarar vermemelidir. Tenteyi solduran, rengini attıran kimyasallardan uzak durmak gerekir. Solmuş ve cansız tenteler iş yerinize kötü bir imaj aşılar. Böyle bir mekan bırakın müşteri çekmeyi, hali hazırdaki müşterinizi kaybetmenize neden olur. Bu sebeple temizlik şirketi seçilirken daha uygun fiyat teklifi vereni seçip profesyonelliğine bakmamak büyük hatadır. Sonradan tentenizi yenilemek, büyük masraf altına girmek istemiyorsanız tente temizliğini sağlam yapan firmaları tercih etmelisiniz.

Tentelerin özel kumaşları temizlik yaparken yaşanan birçok sıkıntıyı yok eder. Tente seçimi yaparken tentenin kullanışlı olmasının yanı sıra tentenin temizliğinin ve bakımının kolay yapılması gibi özelliklere dikkat etmek gerekir. Tente aslında bakım gerektirmeyen ürünlerdir.  Otomatik tente sistemleri için bakım oldukça önemlidir. Kötü hava şartları, rüzgâr, yağmur ve tozun etkisinden kurtulmak için tentelerinizi ılık sabunlu su karışımı ile temizleyebilirsiniz. Tentelere yapılan bu temizlik günlük rutin temizlik işi olup tentelerdeki kiri ve mikrobu kökten temizlemez. Tente temizliğinde kusursuz ve tam bir temizlik istiyorsanız mutlaka temizlik firmaları ile bu işi halletmelisiniz.

Temizlik firmaları tente temizliği yaparken tentenin kumaş türüne göre temizlik işlemlerini yaparlar. Kullanılan kimyasal maddelerden tutun, temizlik yöntemlerine kadar her şey tentenin kumaş türüne göre değişir. Tente temizliği konusunda uzman olan ekibimizden bu konuda destek alabilirsiniz. İş yerlerinizin albenisini arttırmak için hemen bizimle iletişime geçip tentelerinizi temizletin.

Ücretsiz Teklif Al


Bilgileri eksiksiz gönderin, size hizmet bedelini gönderelim.

Abone OL
Bültene abone olarak güncel fırsatlardan yararlanabilirsiniz!
Güncel Yazılarımız