Whatapps
0555 732 87 00

Çalışma ortamlarında etrafınızı temiz tutmamız çok önemli ofis ortamını temiz tuttuğunuz zaman, işletmelerin geniş görüşlülük yüzü gerçekten dışarıdan gelenler için ve çalışanlar için çok daha iyi bir sonuç ortaya koyacaktır. Burada kullandığınız yöntemler ve kullandığınız araç gereç ile birlikte, gerçekten uygulamalar size kolaylık ve avantaj sağlamaya devam edecektir. Ofis çalışanları için 9 temizlik ve sağlık bilgisi kuralları nelerdir dersek, belli başlıklar altında karşımıza çıkan seçenekler bu konuda işinizi daha kolay hale getirecektir.

Islak Mendil Ve Steril Bez Kullanımı

Bulunduğumuz ortamda toz ve kirler ortadan kaldırmak için ıslak mendil kullanabilirsiniz. Bir kez kullanıp attığımız için bu sistem, çok daha arınık ve avantajı sonuç vermektedir. Özellikle de kendi çevrenizde kullandığınız araç gereç ve dijital teknolojiler ile birlikte, pek çok unsuru bu kaliteli seçenekleri ile birlikte temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda el temizliği için bu yöntemi kullanmak sağlıklı bir sonuç verecektir.

Masa Temizliği

Herkes kendi bölmesini ve kendi masasını temiz tutmalıdır. Eğer bu konuda insanlar ve personel bilinçli olarak üzerine düşen görev yaparsa, ofis ortamlarının çok daha temiz olması mümkün görünmektedir. Aynı zamanda daha net ve önüne geçme konusunda masa temizliğinin çok önemli olduğunu size söylemek durumundayız.

Kablo Ve Dijital Teknolojilerin Kullanımı

Özellikle bilgisayar ve buna benzer dijital teknolojilerinin kullanımında, kablolar gerçekten toz ve kir tutan yerler olarak dikkat çekmektedir. Aynı zamanda karışık bir görüntü oluşturduğu zaman, kablolar gerçekten ofisin belki de en beğenilmeyen yeri olarak dikkat çekmektedir. Özellikle çalışanlar ve kullananlar bu konuda biraz daha titiz davranırsa, daha temiz ve daha derli toplu bir ofis yapısının ortaya çıkması mümkün olacaktır.

El Dezenfektanı Kullanmak

Ofis ve çalışma ortamlarında dezenfektan malzemelerin son dönemlerde daha fazla tercih edildiği bilinmektedir. Pek çok sağlık kuruluşunda kullanılması zorunluluk olan bu malzemeler, artık işletmelerde ve işyerlerinde yine insanların kullanımına sunulmak durumundadır. Daha temiz ve daha sağlıklı bir ortam oluşturma noktasında, bu kaliteli malzemelerin gerçekten çok önemli bir avantaj yarattı açıkça görülmektedir.

Temizlik Konusu Mutlaka Konuşulmalıdır

Gerek rutin işlemlerde gerekse de günlük toplantılarda, temizlik için her zaman bir karar almak gerekebilir. Sadece birkaç dakika sürecek bir konuşma ile birlikte, herkesin motivasyonu sağlanabilir. Herkes ve işletmede bulunan çalışan bütün personel adına, burada verilmiş kararlar uygulama açısından da çok iyi bir çözüm ortaya koyacak ve insanlara yardımcı olacaktır.

Temizleme Konusuna Herkes Ortak Olmalıdır

Temizlik ekstra bir iş görülmemeli ve herkesin sorumluluğu altında olmalıdır. Sadece insanlar bir iki dakikasını ayırmak suretiyle, bulunduğu ortamı temizleme konusunda iyi bir yardımcılık vazifesi ortaya koyabilir. Burada görevini ve sorumluluğunu bilen herkesin bu konuda elini taşın altına koyması gerekebilir.

İşletme İçerisinde Gıda Tüketmek Gerekir

Yemek ve benzer unsurların masaya taşınmaması gerekiyor. Özellikle de yemek artıkları kirlenme için gerçekten her zaman zorlu bir süreci gündeme taşımıştır. Bu yüzden masada yemek bulundurmak asla düşünülmemelidir.

Ambalaj Kutu Ve Fazlalıklar Hemen Ortadan Kaldırılmalıdır

Herhangi bir ürünü kullandığınız zaman ambalajını kesinlikle ortadan kaldırmalısınız. Kutu, naylon ve ambalaj gibi malzemelerin kirlilik konusunda sorun oluşturduğu bilinmektedir.

Çöp Kontrolü

Günlük olarak yapacağınız rutin çöp kontrolü ile birlikte, daha temiz bir ofis ortamı sağlayabilirsiniz. Pek çok kişi için, burada yapılan düzgün çalışmalar sağlıklı ve kalıcı bir temizlik için iyi bir fırsat yaratmaktadır.

Write a comment