Whatapps
0555 732 87 00

sel-su-baskini-icin-temizlik-sirketleri
Gerek sel ya da şiddetli yağış sonrası meydana gelen su baskını sonrası maddi ve manevi zarar atlatıldıktan sonra sıra bu olaydan arda kalan temizleme işleri kalmaktadır. Sel baskını gibi doğal afetlere karşı insanların pek de yapabilecekleri bir şey yoktur. Su önüne aldığı her şeyi birbirine katarak alıp götürür. Ve ardından çamurlu ve pis bir ortam bırakır. İnsanların yaşam alanları sel baskınları sonrası oluşacak çamur gibi durumlarda birçok mikrop ve bakteri nedeni ile tehlike altında olmaktadır. Böyle bir durumda kalındığında yaşam alanlarının eski halini alması için uzman bir ekibe başvurulmaktadır. Temizlik şirketleri, böyle bir durumda faaliyet gösteren şirketlerdir.
Sel ve su baskınları için internet üzerinde de birçok temizlik şirketi reklamları verilmektedir. En iyi temizlik şirketleri vermiş oldukları reklamlar ile birçok insana hitap etmektedir. Özellikle değişen iklimler nedeni ile yağışların şiddetlenmesi farklı zaman ve dönemlerde daha fazla yoğunlaşması sel ve su baskını durumlarını ortaya çıkarmaktadır. Bu durumda da temizlik firması önemi gün yüzüne çıkmaktadır.

İstanbul’da da birçok su ve sel baskını sonrası temizlik işlemlerini yapacak firmalar bulunmaktadır. İstanbul Cleaning Company adı ile internette birçok reklam görmek mümkündür. Vatandaşlar temizlik şirketi ararken su ve sel baskını sonrasında ortaya çıkan tahribi tam anlamı ile giderilmesini istemektedirler.

İstanbul temizlik şirketi araması yapıldığında birçok temizlik şirketini bulabilmek mümkündür. Bu şirketler konusunda eğitimli personeller tarafından görevlerini yerine getirmektedirler. En iyi temizlik şirketleri kaliteli kadro ve personele sahiptir. Özellikle hijyeniklik konusunda oldukça titiz davranılmaktadır.

Su baskını temizliği oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü su ya da sel baskını sonrası oluşan çamurlaşma birçok bakteri ve mikrobun yayılmasına neden olmaktadır. Bu da hastalıkları beraberinde getirmektedir. Özellikle bu durumdan en çok çocuklar ve hamile kadınlar etkilenmektedir.

Su baskınları neticesinde tuvalet baskını ve kanalizasyon baskını da oluşmaktadır. Bu da doğal olarak çevreyi oldukça kirletmektedir. Bu nedenle su baskını sonrası temizlik şirketi devreye girerek bu duruma maruz kalmış yerlerin eski haline dönmesi için büyük bir çalışma başlatmaktadır. Su ve sel baskını temizliği hizmeti veren firmaların eşya kurutma hizmeti de vermesi gerekmektedir.

Bugün hemen hemen bütün sel ve su baskını temizliği veren firmalar bu hizmeti vermektedir. Su ve sel baskını temizliği hizmeti veren firmalar mağdur olan kişilerin ev ve iş yerlerinde karantina düzeni kurarak bu bölge temizlenene kadar kimseyi bu alana yaklaştırmamaktadır. Özellikle cihazların elektrik tertibatları kesilerek olası bir yangın tehlikesini de bertaraf etmektedirler. Evlerin ve iş yerlerin tamamen temizlenmesini sağlayarak en son 3 kat olacak şekilde badana hizmeti de verilmektedir.

Write a comment