Whatapps
0555 732 87 00

Temiz ferah mekânlarda yaşamayı isteyen insanların çok dikkatli olması ve araştırma yapması gerekiyor. Dağınıklığı bir kenara bırakacak aynı zamanda temizliği ön plana çıkaracak tüyolar ile birlikte çok dikkatli davranmalısınız.

Mutfak Aletlerinin Temizliği

Rende ve sarımsak ezeceği özellikle çok yoğun bir koku ortaya koyabilir eğer kullanmadan önce hafif bir şekilde yalayıp kullanırsanız, bu ağır koku oluşmadan tamamen ortadan kalkabilir. bu unsurları kullanmadan önce az bir yağ kullanımı ile sorunu tamamen çözebilirsiniz.

Kâğıt Havlu Tercihi Doğru Tercih

Mutfak temizliği yaparken özellikle tezgâh üzerinde kâğıt havlu kullanmak çok makul ve mantıklı bir seçenektir. Zaman kaybını önleyen ve aynı zamanda pratik temizlik imkânı sağlayan bu seçenek sizin için de doğru tercih olacaktır.

Halı Temizliği Konusunda Dikkatli Olun

Yerçekiminin de etkisi ile birlikte tüy koku ve kirler halı üzerinde birikir. Özellikle de halınızın üzerine karbonat döküp yaklaşık bir saat bekleyecek olursanız, daha sonra halıyı süpürdüğünü de çok daha temiz bir sonuç ortaya koyacaktır.

Sirke Güçlü Bir Temizleyicidir

Çelik tencere veya fırın kaplarının yanı sıra, çaydanlık ve kahve makinesi gibi unsurları temizlerken sirke kullanmak gerçekten ortaya mükemmel bir sonuç çıkarabilir. Pek çok bayan sirke kullanırken, bu gerçekten kanıtlanmış bir avantaj ve iyi bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diş Fırçası İyi Bir Temizlik Aracıdır

Fayans banyo mutfak temizliği ve aynı zamanda kullandığınız makinelerin temizliği için, diş fırçası gerçekten etkili bir temizlik aracıdır. Bazı insanlar kauçuk yüzeyleri veya ayakkabı temizliği için, yine diş fırçası tercih etmektedir ve aynı zamanda bu iyi bir seçenektir.

Görünmeyen Yerleri Çorap Yardımıyla Temizleyebilirsiniz

Elektrik süpürgesi kullanırken görülmeyen yerleri temizlemek adına, süpürgenin ağzına bir çorap geçirmek iyi bir sonuç verecektir. Bir şekilde mıknatıs etkisi ortaya koyan çözümlerle birlikte, iyi bir temizlik yapma fırsatı burada size iyi bir şans sağlayacaktır.

Limon Ve Temizlik Avantajı

Çok yoğun şekilde koku üreten ve temizliği oldukça zor olan yerlerde, limon tavsiyesi oldukça geçerlidir. Hem kokuyu ortadan kaldırmak hem de sağlıklı bir temizlik yapmak için, limon burada etkili bir temizlik unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha çok çöp kutuları ve benzeri unsurların kullanımı esnasında bu temizlik unsurunun iyi bir sonuç verdiğini görebiliriz.

Buzdolabı Temizliğine Dikkat Edin

Kapaklı tabak veya kutularla birlikte buzdolabı kullanmak çok daha mantıklıdır. Eğer kapaksız bir tabak içerisinde yiyecekleri buzdolabına koyacak olursanız, tüm kokular birbirine karışır hatta buzdolabı gerçekten kötü kokabilir. Bu kokunun tamamen ortadan kalkmasını istiyorsanız buzdolabınızın üst kısmında bulunan rafa kahve telvesi yerleştirebilirsiniz. Belli periyotlarla birlikte değişim yaptığınız gibi, pis kokuların ortadan kalkması için gerçekten bu iyi bir fırsat oluşturmaktadır.

Write a comment